Jaki moment jest najlepszy na dobór rozwiązań w zakresie wentylacji?

Jak najwcześniej, po wyborze projektu domu, przed budową. Pozwoli to na dostosowanie realizacji projektu i oszczędność pieniędzy. Wcześniejsza rezygnacja z kominów grawitacyjnych w pomieszczeniach, gdzie będzie wentylacja mechaniczna, zapewnia wymierne oszczędności.

Ponadto łatwo jest ukryć instalację w warstwach stropu, izolacji czy zapewnić trasy dla pionów wentylacyjnych. Można też uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z przewiertami pod szachty wentylacyjne i anemostaty.

Czy stan deweloperski uniemożliwia montaż rekuperacji?

Nie, nadal można przeprowadzić montaż instalacji, choć może się to wiązać z wygospodarowaniem miejsca i dodatkowymi pracami w zakresie przygotowania miejsca pod przewody.

Jaka centrala będzie najlepsza?

Taka, która spełni Państwa oczekiwania. Oferujemy centrale z różnych półek cenowych, z wymiennikiem obrotowym i przeciwprądowym, entalpicznym, ze sterownikami naściennymi i poprzez aplikacje internetowe. Uzupełnieniem mogą być systemy dodatkowej filtracji i nagrzewnic wtórnych. Każde rozwiązanie ma swoje właściwości, o których chętnie porozmawiamy z Państwem podczas spotkania.

Kategorie: REKUPERACJA

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *